Hétfő, 2019-08-19, 3:39 PMÜdvözöllek Vendég | RSS
JAGT EMLÉKKÖNYV
Honlap-menü

Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0
Belépés
Nyitólap » 2013 » Október » 28 » Lelepleztük József Attila mellszobrát a Vendel u 3/B-ben
9:14 PM
Lelepleztük József Attila mellszobrát a Vendel u 3/B-ben
Az október 21-én d.u. 4 órára meghirdetett ünnepélyes JAGT emlékszobor átadást óriási érdeklődés kísérte.  A kezdés előtt már negyed órával ki lehetett volna tenni a "megtelt" táblát. A József Attila Gépipari Technikum és Szakközépiskola egykori tanárait és tanítványait a Vendel utcába vonzotta ez a rendkívüli Vendel-napi esemény. Szinte mindenki ott volt, aki csak tehette (volt, aki egyenest Zürichből érkezett). A Himnusz elhangzása után bevezetőként József Attila "Eszmélet" című versét mondta el Jordán Tamás hangfelvételről.
Szeretett iskolánk falai között igen kellemes hangulatot teremtett Tóth István tanár úr  emlék-beszéde, amelyben felelevenítette diákéveink sok szép élményét. Nagy taps fogadta  Dr. Hajas József szobrászművész alkotta József Attila szobor leleplezését. A kíváncsi tekintetek elégedettséggel nyugtázták a szoboralkotás nagyszerű megjelenését. "Köszönjük Tanár úr!" "Köszönjük Művész úr!" - felkiáltások hangzottak el. Dr. Hajas József szobrászművész - aki 1955-ben a 4.C osztályban érettségizett iskolánkban - elmondta, hogy az iskolánkhoz és József Attilához való kötődése segítette a szobor megformázásában. A Politechnikum részéről Barta Géza, az alapítvány ügyvezető koordinátora megköszönte a rájuk bízott értékes műalkotást és átvette azt a jelenlegi iskola őrzésébe.

            
Megtekintések száma: 461 | Hozzáadta: szuper | Tag-ek(kulcsszavak): Dr. Hajas József, Tóth István tanár úr, József Attila emlékszobor | Helyezés: 5.0/3
Összes hozzászólás: 4
1 Spam
3 Leipán Tibor  
Mint az iskola /JAGT/ egykori végzős hallgatója nem tudtam erről a kiváló rendezvényről. Ma november 21.-én igyekszem ellátogatni az iskolánkba. Ezuton szeretném megköszönni a szervezőknek az eddigi fáradozásaikat! Leipán Tibor IV.C / 1972

1 Spam
4 Györgyi  
Kedves Tibor!
A nyitólap hírei folyamatosan tájékoztattak a szobor-akció állásáról. Kár, hogy idejében nem értesültetek róla. Örülök, hogy azért - ha megkésve is - látóteredbe került a honlapunk. (Az 1972-ben végzett 4. C osztályból rajtad kívül még Nyakas Gábort próbáltam elérni, sajnos őt is eredménytelenül.
Kárpótlásul megigérhetem, hogy a jövő évi koszorúzásra szóló meghívót jó előre kézhezkapjátok majd.)

1 Spam
2 szuper  
A 9.TV (kerületi TV) október 28-ai Heti Híreiben sugározta a József Attila szoboravatáson készült riportot az 1956-os megemlékezés és a Napsugár óvoda alapításának 50. éves jubileumi ünnepsége után. A teljes adás a YouTube-on is látható a http://www.youtube.com/watch?v=WK99KIhFYH0&list=PL536A341CA3CA062D címen.
Akit csak a Vendel utcában készült riport részlet érdekel, az az időszámlálón a 10:10 beállításnál kezdje a lejátszást.

1 Spam
1 szuper  
A szoborátadás után Barta Géza, a Politechnikum ügyvezető koordinátora megerősítette, hogy a Vendel u 3/B kapuja mindig nyitva áll a JAGT egykori tanárai és diákjai előtt, hogy emlékezhessenek szeretett iskolájukra. A legközelebbi ilyen jellegű szervezett alkalom 2013. november 8-án d.u. fél 4-kor lesz azok számára, akik nem tudtak velünk együtt ünnepelni október 21-én. Kérem jelezzétek, ha csatlakozni kívántok! Nevet és lakcímet nem kérek, csak a létszámot kell előzetesen egyeztetnem (a regisztrált tagok a honlapot is használhatják a Személyesüzenetnél, vagy a hgyozone@gmail.com címre kérek értesítést).

Név *:
Email *:
Kód *:
Naptár
«  Október 2013  »
HKSzeCsPSzoV
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Óbuda Online Rádió

Keresés